Ideální brýle pro řidiče

Pokud trávíte hodně času za volantem, měli byste dbát nejen na pravidelné servisní prohlídky svého vozu, ale také pravidelné prohlídky u očního lékaře a správný výběr brýlí.

Pravidelné oční prohlídky
Při prohlídce oční lékař odborně posoudí, zda je oko v pořádku jako celek. Zkontroluje správné fungování sítnice, vyšetří, zda je oční čočka čirá a není tam například oční zákal. Také vás může poslat na další vyšetření, které prověří periferní vidění. Nepodceňování lékařských prohlídek je důležité nejen pro váš zrak, ale také pro bezpečnost během řízení.

Měření zraku u optometristy
Perfektní a přesná korekce zraku zaručí spokojenost a kvalitu vidění na všechny vzdálenosti, ve zhoršených světelných podmínkách i při delších trasách. Díky správně vybraným brýlím se může zrychlit reakční doba i o několik sekund. V Horních Počernicích se specializujeme na vyšetření zraku řidičů, a to díky našim dlouholetým zkušenostem a perfektním optickým přístrojům, které má pouze pár optik v České republice. Naši optometristé provedou vyšetření na speciálním přístroji Rodenstock DNEye® scanner, perfektně doladí naměřené dioptrie ve zkušební obrubě, zjistí barvocit a doporučí vhodnou korekci.

Správná brýlová obruba
Stejně jako řešíte správné nastavení bočních zrcátek, musíte řešit i vhodnou brýlovou obrubu na řízení. Správně vybraná obruba ovlivní kvalitu vidění, bezpečnost a pohodlí při řízení. Silné stranice mohou omezit periferní vidění, malé nebo silné obruby omezí zorné pole a nevhodně zvolená velikost obrub může způsobit otlaky a zvýšenou pravděpodobnost výskytu migrén.

Kvalitní brýlová skla 2Drive
Zbývá vybrat dokonalá skla určená nejen do provozu. Nejvhodnější variantou pro řízení za všech světelných podmínek je naše brýlová čočka 2Drive. Brýlové sklo 2Drive mění zabarvení podle světelných podmínek. Ve dne, když slunce nepříjemně oslňuje, se skla zabarví do tmava, za mlhy a šera projasní silnici a okolí a v noci uvidíte kontrastněji. Do skel zapracujeme dioptrie, které naměříme na našem DNEye scanneru.

Pro výběr vhodných brýlí navštivte naši pobočku v Horních Počernicích, kde vám rádi poradíme a provedeme potřebná vyšetření pro vaše komfortní vidění za volantem.