Dioptrické brýle

_
Jaké typy skel nabízíme?                                 > NYNÍ SLEVA 40% NA VŠECHNY TYPY SKEL <
OOHP_dioptrické-brýle-jednoohniskové

Jednoohnisková

na dálku, na blízko nebo na střed

Nejčastější typ skel. Těmito skly vyřešíme vždy pouze jednu vzdálenost. Pokud vidíme špatně na více vzdáleností, musíme brýle tzv. přehazovat. Výhodou je, že po celé ploše skla je vždy jen jedna dioptrie a vidění je tak pohodlné a nevzniká problém s adaptací oka.

Bifokální

Brýlová skla, která v sobě obsahují dvě různé dioptrie. Většinou se dělají na dálku a zároveň na blízko. Je však samozřejmostí, že vyrábíme skla individuálně na míru a lze tedy volit mezi jakýmikoliv kombinacemi dvou vzdáleností, na které chcete vidět ostře. Výhodou bifokálních skel je velmi komfortní vidění do dálky bez většího periferního zkreslení. Nevýhodou bývá viditelný přechod mezi dvěma dioptriemi.

OOHP_dioptrické-brýle-bifokální
OOHP_dioptrické-brýle-progresivní

Progresivní – multifokální

Velmi efektivní způsob, jak vidět na všechny vzdálenosti ostře s jedněmi brýlemi. Při správném vyměření, vybrání brýlové obruby a perfektnímu přizpůsobení, je tou nejlepší volbou pro zákazníky, kteří již nevidí na dálku ani na blízko. Výhodou je plynulý neviditelný přechod dioptrií z dálky do blízka. Vidíme ostře do dálky např. při řízení, zároveň na PC a komfortně přečteme i ta nejmenší písmenka na papíře. Nevýhodou je nutná adaptace oka (zvyknutí si) na tento typ brýlí.

_

Relaxační

 

nejnovější typ skel, který lze používat u všech věkových kategorií, převážně však do 50 let věku. Umožňují zrelaxování akomodačního svalu, který nám pomáhá efektivně zaostřovat do blízka. S těmito skly vidíte ostře bez omezení do dálky a volným neviditelným přechodem vidíte i bez nadměrného úsilí do blízka. Střední vzdálenost – PC zde zohledněna není. Většinou kombinujeme tato skla s přídavkem filtru proti modrému světlu.

.

_

Degresivní – PC brýle

 

Brýlová skla určená pro cílovou skupinu lidí, kteří převážnou část dne pracují na počítači a vyžadují perfektní vidění na střední vzdálenost. Skla jsou přizpůsobena na 2 vzdálenosti s volným neviditelným přechodem a to na střední vzdálenost a na blízko. Výhodou je komfortní nošení po celou dobu práce u PC. Mezi nevýhody je potřeba zdůraznit, že s těmito brýlovými skly nevidíte do dálky a je potřeba si je sundat.

.

OOHP-ikona 1
_

S výběrem těch správných skel na míru Vám rádi poradíme na našich pobočkách.

OOHP-ikona 2
_

Neznáte své dioptrie? Nevadí, na našich pobočkách v Horních Počernicích nebo ve Vysočanech Vás zdarma vyšetříme. Pro ostatní pobočky využijte služeb oční ordinace OKHP, kerá se nachází na stejném místě.

Naše největší pobočka v Praze 9 – Horních Počernicích

opt_interier_1
opt_interier_2
opt_interier_3
opt_interier_4